2018'de İnternetten En Çok Ne Satın Aldık? - Sayfa 3 / 4 - Moblobi.com


2018’de İnternetten En Çok Ne Satın Aldık?

E-ticaretin değişmeyen yıldızı bebek bezi, 2018’in de yıldız ürünü…

Trend raporu verilerinde e-ticaretin yıldız ürünleri de belirlenmiş. En çok satın alınan ürün bu yıl da geçtiğimiz birkaç yılda olduğu gibi bebek bezi olmuş. Ailelerin bebek bezini online olarak satın almayı tercih etmelerinin nedenlerinden biri hem özel fiyat avantajları hem de taşıma zahmetinden kurtararak, hızlı olarak adrese teslim edilebilmesi.

İnternetten en fazla alışveriş yapan il İstanbul, ancak alışveriş sıklığını artıran il Adana…

İnternetten en fazla alışveriş yapan il alışveriş yapan iller İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa. Bu illerden sonra sırasıyla Kocaeli, Antalya, Muğla, Konya, Balıkesir geliyor.

Trend raporunda online alışveriş sıklığı da geçmiş yıllara göre değerlendirilmiş. Bu veriye göre internetten alışveriş sıklığını en fazla arttıran il yüzde 104 ile Denizli ve Adana olmuş. Ardından yüzde 100 ile Malatya ikinci sırada yer alıyor. Üçüncü sırada ise yüzde 99 oranda online alışveriş sıklığını arttıran Kocaeli var. Bunu takip eden diğer iller ise sırasıyla Diyarbakır, Siirt, Aydın ve Trabzon şeklinde…

Hangi ay, gün ve saatlerde alışveriş yapılmış? Kadınlar ve erkekler neler almış? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 4’E TIKLAYIN

Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir