2018'de İnternetten En Çok Ne Satın Aldık? - Sayfa 2 / 4 - Moblobi.com


2018’de İnternetten En Çok Ne Satın Aldık?

En çok harcama temel tüketim ve gıdaya yapılmış…

Rapora göre en çok alışveriş yapılan kategorilerin başında temek tüketim ve gıda geliyor. İkinci sırada ise sağlık ve güzellik yer alıyor. En çok harcama yapılan üçüncü kategori ise Kitap kategorisi. Bunu anne bebek ve oyuncak kategorisi takip ediyor. Listede beşinci sırada en çok harcama yapılan kategori ise hırdavat

Verilen siparişlere bakıldığında ise geçtiğimiz yıla göre en çok büyüme yaşanan ürün kategorisi ofis, kırtasiye… Bunu takip eden kategori ise kozmetik. Ayrıca bu yıl müzik ve bahçe kategorileri de büyüme göstermiş bulunuyor.

Hepsiburada 2018 trend verileri de incelenmiş. Bu verilere bakıldığında bu yıl en fazla talep gösterilen ürünlerin başında bebek bezi geliyor. İnternetten alışveriş yapanların en çok talep gösterdiği ürünlerden biri de toz deterjan… Başlangıçta internetten satın alınması ilginç gibi görünen bu ürünler listede ilk iki sıraya yerleşmişler. Listede yer alan ürünlerden üçüncüsü akıllı bileklik. 2018’de akıllı bileklik de en fazla talep göre ürünler arasında gördüğümüz kadarıyla ilk 3’e girmiş. 2018 en fazla talep gören ürünlerden bir diğeri ise şaşıracağınız bir ürün olmuş, bulaşık yıkama kapsülü, listenin 4.sırasında. En fazla talep gösterilen 5.ürün ise şarj edilebilir diş fırçası.

Enteresan bir veri de ürün aramalarından gelmiş görünüyor. Platform içinde 1.236 bin defa avize ürünü aranmış. Avize araması dışında 2018 yılında en çok aranan kelimelerden biri de kulaklık. Avize ve kulaklık dışında sırasıyla saat, halı ve bot araması da yapılmış görünüyor. Tüm bu aramalar elbette insanların ihtiyaçlarını da ortaya koyuyor.

Hangi ay, gün ve saatlerde alışveriş yapılmış? Kadınlar ve erkekler neler almış? En fazla alışveriş yapan il hangisi? Bebek bezinin e-ticaretteki önlenemeyen yükselişi neden? Haberin devamında…

DEVAMI İÇİN 3’E TIKLAYIN

Tuğba Tekyıldız

İşletme mezunu. 10 yılın üzerinde donanım tarafında müşteri yönetimi yaptı. Teknoloji ve dijital dünyayı yakından takip ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir