Sözlük: Hashtag Nedir?

Teknoloji ve dijital dünyada etrafta çokça konuşulan hatta bizim de haberlerimizde kullandığımız kelimelerin anlamları...

Paylaş

Sayfa 1 2

Bu kelimeyi sosyal medya kullanıyorsanız sıklıklar duymuşsunuz demektir. İşte çok kısaca ve 3 cümleyle bilmeyenler için “hashtag”…

  • Sosyal medyada ilk 2007 yılında Twitter’da başlayan “hashtag” kullanımı daha sonra tüm sosyal medya platformlarına aktarıldı, hepsinde de aynı işaretle yani # işareti ile gösterildi.
  • Hashtag, aslında hangi kelimenin önüne konduysa onu konu başlığı haline getiriyor ve aynı şekilde kullanan herkesin fikir beyan etmek, içerik paylaşmak ya da iletişim kurmak amaçlı yaptığı paylaşımlarını biraraya yani o konu başlığı altına topluyor.
  • Paylaşımlarınızda hashtag kullanmanız sadece takipçilerinizin değil o konuyu takip eden kişilerin de görmesini dolayısı ile etkileşimi yani beğeni ve yorumları arttırmanızı da sağlıyor; hatta dilerseniz size de ilgili sosyal medya platformunda ilgilnizi çeken konu başlığını # ile aratarak o alanda yazılmış konuları da okuyabilirsiniz.

Sayfa 1 2

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer Yazılar