Elon Musk’ın İlginç Hayatı!

Kendi işletmelerimizi ileriye götürmek için ElonMusk‘dan öğrenilecek çok şey var.

Paylaş

SpaceX ve Hyperloop girişimleri ile Elon Musk tüm dünyada büyük ses yarattı. Kendi işletmelerimizi ileriye götürmek için Elon Musk‘dan öğreneceğimiz çok şey var.

Kendi işini kurmayı düşünüyorsun, ancak hangi adımın atılması gerektiğini bilmiyor musun? İşte deneyimli olmayan girişimcilerin bilmeleri gereken altıncı parça: başarısızlığın kaçınılmaz olduğunun farkında olmak, onunla yaşamak ve geri adım atmak için motivasyon bulmak başarılı bir anahtar. En azından, tüm başarılı girişimcilerin kabul ettiği bu.

Elon Musk’un örneğini al! Haziran 1971’de kişisel ve mesleki açıdan zorlayıcı bir yaşam yolculuğu ile doğan, şimdilerde insanları Mars’a yollamaya çalışıyor!

Ebeveynlerinin boşanmasına bağlı zor bir çocukluk dönemi yaşayan Elon, kitaplarında bir sığınma yeri bulmuş ve 14 yaşında insanlığı kurtarmanın bir yolunu bulmaya karar vermiş. Daha sonra Kanada’ya taşınıyor ve 18 yaşındayken Ontario’da kolej kuruyor, kendi işini kurmaya karar verene kadar birkaç iş daha gerçekleştiriyor.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bir dizi iniş ve çıkışlar hayatını etkilemek üzere; ancak bir şekilde, aldığı en güçlü vuruşların en mutlu koşullarının bazıları tarafından dengelenmesi gerekiyor.

Elon Musk’ın İlginç Tavsiyeleri

# 1 Başarısızlık

Başarısızlık burada bir seçenek. İşler başarısız olursa, yeterince yenilik yapmıyorsunuz demektir.

# 2 Motivasyon

İnsanlar, amacın ne olduğunu ve nedenini bildiklerinde daha iyi çalışırlar. İnsanlar, sabahları işe gelmeyi ve çalışmanın tadını çıkarmayı dört gözle beklemeliler.

# 3 Girişimcilik

Kurucu veya CEO’su iseniz, yapmak istemeyebileceğiniz her türlü görevi yapmak zorundasınız… İşinizi yapmazsanız, şirket başarılı olamaz…

# 4 Buluş

Her zaman kendi paramı kendi oluşturduğum şirketlere yatırırım. Sadece başkalarının parasını kullanmanın her şeye yeteceğine inanmıyorum. Bunun doğru olduğunu sanmıyorum. Kendim yatırım yapmaya hazır değilsem başkalarından yatırım yapmasını istemeyeceğim.

# 5 Yaratıcılık

Sürece inanmıyorum. Aslında, potansiyel bir çalışana röportaj yaparken “tüm bu süreçle ilgili” derse bunu kötü bir işaret olarak görüyorum. Sorun şu: Bir çok büyük şirkette süreç, düşünmenin yerini alıyor. Karmaşık bir makinede küçük bir dişli gibi davranmaya teşvik ediliyorsunuz.

elon musk

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir